fbpx
Резервација во ресторани: +389 72 220 600 info@macedonianvillage.mk EN

Трокреветен апартман

Собите се распоредени во различни куќи кои претставуваат одредено македонско географско подрачје. Изградени се исклучиво од дрво и камен а во внатрешното уредување се користени природни матерјали. Поради архитектонската уникатност на куќите, собите се разликуваат во стилските елементи и распоредот.

Површина: 16+15.5+15.5m2 + 16m2 заеднички дневен простор
3 кревети: големина 180×200 cm
Вкупна квадратура: 63m2

Мини бар
Бесплатен безжичен интернет
LCD ТВ со бројни интернационални канали
Телефон
LED осветлување
Противпожарен аларм
Бања со туш кабина
Хербална козметика
Клима уред со индивидуално подесување
Постелнина од 100% памучен сатен
Крпи
Папучи
Фен за коса
Бањарки (достапно на Ваше барање)