fbpx
Резервација во ресторани: +389 72 220 600 info@macedonianvillage.mk EN

Еднокреветна соба

Собите се распоредени во различни куќи кои претставуваат одредено македонско географско подрачје. Изградени се исклучиво од дрво и камен а во внатрешното уредување се користени природни матерјали. Поради архитектонската уникатност на куќите, собите се разликуваат во стилските елементи и распоредот.

Површина: 12.5-15 m2
Големина на кревет: 90×200 cm

Мини бар
Бесплатен безжичен интернет
LCD ТВ со бројни интернационални канали
Телефон
LED осветлување
Клима уред со индивидуално подесување
Противпожарен аларм
Бања со туш кабина
Хербална козметика
Постелнина од 100% памучен сатен
Крпи
Папучи
Фен за коса
Бањарки (достапно на Ваше барање)