fbpx
Резервација во ресторани: +389 72 220 600 info@macedonianvillage.mk EN

Двокреветна соба

Собите се распоредени во различни куќи кои претставуваат одредено македонско географско подрачје. Изградени се исклучиво од дрво и камен а во внатрешното уредување се користени природни матерјали. Поради архитектонската уникатност на куќите, собите се разликуваат во стилските елементи и распоредот.

Површина: 16.5-21m2
Големина на кревет: 180×200 cm

Мини бар
Бесплатен безжичен интернет
LCD ТВ со бројни интернационални канали
Телефон
LED осветлување
Противпожарен аларм
Бања со туш кабина
Хербална козметика
Клима уред со индивидуално подесување
Постелнина од 100% памучен сатен
Крпи
Папучи
Фен за коса
Бањарки (достапно на Ваше барање)