fbpx
Резервација во ресторани: +389 72 220 600 info@macedonianvillage.mk EN

 

Уникатно место каде префинетата храна и пријатниот, интимен амбиент се спојуваат во совршена хармонија. Тајната на Антигона се крие во уметноста во подготовка на храната, богатите вкусови и квалитетните и свежи состојки. Целокупното искуство кое ќе го доживеете во Антигона со сигурност ќе остави печат во вашата меморија.

За прв пат во Македонија, во Антигона ќе можете да уживате во магијата на префинетите парчиња говедско месо од најпознатите светски сорти на говеда Black Angus, Waguy и Kobe, кои се репрезенти на неповторливиот вкус и премиум квалитет. За врвно гастрономско искуство, нашиот сомелиер ќе ви предложи вино кое најдобро одговара со вашето јадење. Благодарение на креативниот тим на професионални готвачи храната се подготвува и сервира до совршенство.

ОД НАШАТА КУЈНА


Работно време:

Понеделник – неработен ден
вторник – недела 14:00-00:00
петок – сабота 14:00 – 01:00

Телефон за резервации: +389 70 358 500